Uroczystość 70-lecia "Z przeszłości w przyszłość" już za nami

W Zachodniopomorskim Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Szczecinie, w dniu 24 maja 2023 roku odbył się Jubileusz 70- lecia kształcenia kadr branży medyczno- społecznej" Z Przeszłości w przyszłość".

Była to wyjątkowa okazja skłaniająca do wspomnień ,pochylenia się nad teraźniejszością i snucia wizji przyszłości.

To też okazja do wspomnienia wszystkich tych, którzy trwale zaznaczyli swoją obecność w historii szkół.

Honorowego otwarcia Uroczystości dokonał Przedstawiciel Organu Prowadzącego Szkołę Województwa Zachodniopomorskiego, członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Marszałek Stanisław Wziątek.

Kolejną prelegentką była Pani Małgorzata Gucz- Dyrektorka Wydziału Kształcenia Branżowego i Niepublicznego, która w imieniu Pani Kurator Zachodniopomorskiego Kuratorium Oświaty w Szczecinie-Katarzyny Koszewskiej, odczytała list gratulacyjny z okazji Jubileuszu.

Po tych wystąpieniach Pani Dyrektor ZCKZiU w Szczecinie Iwona Mandryk przywołała historię szkół, które w minionym 70 -leciu , po wielokroć zmieniając szyldy, finalnie stworzyły placówkę o nazwie -Zachodniopomorskim Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Szczecinie, wierną wyzwaniom kształcenia medyczno- społecznego.

O jakości kształcenia w tej szkole, misji i wartościach kształcenia medyczno-społecznego mówiła Pani Dyrektor Anna Opatowicz.

Na zakończenie ,Pani Bożena Kurowska- Kierownik Praktycznej Nauki Zawodu odniosła się do roli placówek szkolenia praktycznego w kształceniu przyszłych specjalistów, wręczając podziękowania przedstawicielom pracodawców i nadając placówkom tytuł Przyjaciela szkoły.

Uroczystość zwieńczył koncert artystki Teatru Polskiego w Szczecinie Pani Pauliny Janczak.

Kliknij tutaj aby zobaczyć galerię zdjęć z uroczystości