O Szkole

Nazwa Szkoły w kartach jej historii zmieniała się wiele razy. Adres pozostawał ten sam. Obecnie to: Zachodniopomorskie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Szczecinie.

Trwała jest również pozycja szkoły w kształceniu istotnych zawodów na rynek usług medycznych i społecznych.

Obecnie kształcenie odbywa się w nastepujących zawodach:

1. Asystent osoby niepełnosprawnej
  2. Opiekun medyczny
  3. Opiekun w domu pomocy społecznej
  4. Opiekunka dziecięca
  5. Opiekun osoby starszej
  6. Opiekunka środowiskowa
  7. Technik dentystyczny
  8. Technik elektroradiolog
  9. Technik farmaceutyczny
  10. Technik masażysta
  11. Technik sterylizacji medycznej
  12. Technik usług kosmetycznych
  13. Terapeuta zajęciowy

oraz na kurs kwalifikacyjny

1. Opiekun medyczny

Społeczność Szkoły stanowią ludzie z ambicjami i pasją. Celem ich pracy jest kształcenie najwyższej jakości specjalistów w dziedzinach medycznych i społecznych. Realizują ten cel korzystając z nabytej wiedzy, doświadczenia jak i permanentnego inwestowania w swój rozwój zawodowy.

Warunki warsztatowe jakimi dysponuje szkoła, nowoczesne pracownie, pomoce dydaktyczne, organizacja nauczania wykorzystująca nowoczesne metody nauczania, zaplecze biblioteczne, wszystko to wpływa na wysoki poziom nauczania.

Rzetelność w nauczaniu przekłada się na wysokie umiejętności absolwentów.

Absolwenci szkoły znajdują pracę zarówno w krajach Unii Europejskiej jak i poza nią.

Na przestrzeni lat absolwenci szkoły byli (i nadal są) dyrektorami placówek służby zdrowia, wyróżniającymi się pracownikami medycznymi i społecznymi, nauczycielami czy też ludźmi prowadzącymi własne firmy świadczące usługi medyczne.

Iwona Mandryk

Anna Opatowicz